Я прочитав усю статтю та документи які до неї додані, випадок більш чим не приємний.
В сфері своєї діяльності за послідні 12 місяців помітив що, досить часто трапляються подібні випадки. і як правило більшість із них зводяться до одного Наведу приклад:
Громадянин Х, купує нерухомість в кредит у 2006 - 2008 році кредити видавали без проблем, стабільний курс долара 5.00 - 5.05, і як правило більшість видавалось у доларах США.
Обов'язковою умовою кредитного договору є страхування заставного майна на випадок пожежі, банкам так спокійніше, у вападку пожежі страхова компанія зобов'зана виплатити в повному обсязі суму збитків завданих під час пожежі.
При настанні страхового випадку першочерговим вигодонабувачем за умовою договору між СК та Страхувальником (громадянином Х) є банк який видавав кредит. Відповідно, якщо у страхувальника є прострочена кредитна заборгованість перед банком, СК в першу чергу виплачує банку суму в розмірі кредитної заборгованості в рахунок погашення даної заборгованості, а остальну суму страхувальнику.
В період економічної кризи досить багато людей втратили роботу, в багатьох знизилась зарплата, та щей курс долара виріс на декілька пунктів, відповідно можливість сплачувати за кредитним договором впала до мінімуму, або і взагалі пропала.
Ціни на нерухомість у грудні 2008 року впали удвіччі, відповідно продати заставлену нерухомість та повернути кошти в банк і вийти хоча б на мінімальний "мінус" ні в якому разі не получиться, тобто теоретично та практично продати цю нерухомість можна але по перше в мінус собі на половину (заборгованість перед банком залишається ), а по друге весь 2009 рік був "мертвим" для нерухомості.
що получається заборгованість перед банком росте, нерухомість не продається, банк не дає спати.
Залишається не найкращий варіант, адже договором між СК та страхувальником передбачено, що при настанні страхового випадку, СК зобов'язується повністю виплатити суму завданих збитків і в першу чергу банку, а залишок Громадянину Х, і в більшості випадках на залишок можна придбати по сьогоднішнім цінам щей квартиру.
от і получається Громадянин Х купує в кредит нерухомість, страхує її, справно виплачує аж до поки не втрачає такої можливості, долар росте, ціни на нерухомість падають, банк не дає передихнути. Висновок робіть самі,
а страховикам залишається довести що це підпал...
|