Хабарництво в медицині можуть вивести з "тіні" на офіційний рівень. Такий несподіваний висновок напрошується після того, як у Києві та інших регіонах вирішили підняти якість медпослуг шляхом створення муніципальної лікарняної каси (МБК)
http://mlk.org.ua/
А як же наше право на безкоштовне лікування, гарантоване Конституцією і контрольоване Кримінальним кодексом? Схоже, влада має намір обійти і Конституцію, і КК. Як вдалося з'ясувати кореспонденту,
МБК зареєстрована столичним управлінням юстиції згідно до закону "Про благодійництво та благодійні організації" (свідоцтво про реєстрацію № 257-2010 від 03.12.2010 р.).
Щоб фінансовий процес закрутився якомога швидше, керівництво МБК на своєму сайті люб'язно надало адреси і телефони всіх
банківських філій "Київської Русі". Чому саме цьому банку випала честь "крутити" майбутні муніципальні гроші і отримувати за це комісійні?
Отже, якщо зазначені види платежів помножити на доросле населення Києва (близько двох мільйонів чоловік), то
щорічний оборот лікарняної структури складе близько мільярда гривень. Хто і як повинен контролювати ці гроші? Виявляється, про такі "дрібниці життя" на сайті МБК ні слова.
Зате там є більш потрібне повідомлення: "Кількість членів муніципальної лікарняної каси стрімко зростає". Як з'ясувалося, ряди членів МБК поповнилися за рахунок колективу "міської клінічної лікарні № 1 міста Києва" (про що повідомив її головний лікар І. Чермак). Виходить, що "муніципалів" поки підтримують лише їх "брати" і "сестри" в білих халатах.
На думку колишнього глави МОЗ Миколи Поліщука, лікарняні каси будуть сприяти зловживанню з боку лікарів, які необґрунтовано призначають дорогі ліки. Це в підсумку призведе до швидкого вичерпування грошових ресурсів МБК.
На додаток до всього пацієнти будуть розділені на два сорти: на членів МБК і на всіх інших. До перших, природно, має бути більш уважне і краще ставлення, ніж до інших. Це вже дала зрозуміти глава столичного міського відділу охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко, яка заявила: "У кожній лікарні, де будуть обслуговуватися члени лікарняної каси, буде перебувати лікар-експерт, який буде здійснювати контроль за якістю надання медичної допомоги..." По суті, йдеться про введення якогось інституту наглядачів: за словами Моїсеєнко, вони покликані "стежити за ефективністю та доцільністю призначеного лікарем лікування..."
І ще питання.
А хто, власне, буде перевіряти використання грошей? Якщо на рівні державних капіталовкладень на це має право Контрольно-ревізійне управління, то в даній ситуації - хто?
http://news.finance.ua/ua/~/2/0/all/2011/02/06/226757