Попытался все таки вникнуть в возможные причины невыпуска:
Итак, имеем три Закона Украины:
ЗУ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України"
Стаття 6, пункти 1-9 частини 1:
Громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта (а за наявності паспорта - у виїзді) у випадках, якщо:
1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, - до закінчення терміну, встановленого статтею 12 цього Закону;
2) діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;
3) проти нього порушено кримінальну справу - до закінчення провадження у справі;
4) він засуджений за вчинення злочину - до відбуття покарання або звільнення від покарання;
5) він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань;
6) він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості - до з'ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;
7) він підлягає призову на строкову військову службу - до вирішення питання про відстрочку від призову;
щодо нього подано цивільний позов до суду - до закінчення провадження у справі;
9) він за вироком суду визнаний особливо небезпечним рецидивістом чи перебуває під адміністративним наглядом міліції - до погашення (зняття) судимості чи припинення нагляду.
Самые неопределенные есть пункты:
2- неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання
5-ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням
8 - щодо нього подано цивільний позов до суду - до закінчення провадження у справі.
Второй Закон.
ЗУ «Про прикордонний контроль»
Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України.
1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону (стосується в’їзду іноземців та осіб без громадянства), а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.
3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
И третий Закон, который немного вносит ясность:
ЗУ «Про Державну прикордонну службу України»
Стаття 20. Права Державної прикордонної служби України
4) шляхом опитування осіб з'ясовувати підстави перетинання державного кордону України, не пропускати через державний кордон України осіб без дійсних документів на право його перетинання, осіб, які надали завідомо неправдиві відомості під час одержання зазначених документів, осіб, яким Державною прикордонною службою України за порушення законодавства з прикордонних питань та про правовий статус іноземців чи ЗА МОТИВОВАНИМ ПИСЬМОВИМ РІШЕННЯМ СУДУ ТА ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України; робити в документах зазначених осіб відповідні відмітки;
Поэтому, имхо, запретить выезд могут только при наличии решения суда и (не или) правохранительных органов об этом.
Из практики нашел несколько определений суда об обеспечении исков (банки к должникам) путем запрета пересекать границу Украины до решения суда по сути. (это касаемо наявності цивільних позовів до особи).
В случае чего, требовать екзепляр решения об отказе в пропуске. Если все же таковое будет - расписаться в его получении.
Дальше можно будет обжаловать.