Lady
девочка из администрации
Повідомлень: 22 054
Приєднався: Mar 2007
серебристая :))
|
30-05-2019 10:55 RE: Волюнтаристические метания Саакашвили
|
https://www.facebook.com/permalink.php?s...0636159003
Цитата:Taras Chornovil
1 ч. ·
Кілька тез про дуже своєрідний указ Зеленського №329/2019 "Питання нромадянства України". Усі обговорюють скандальний п.3 Указу. Я й про це напишу, але давайте по порядку.
1. Указом надається або повертається українське громадянство шістьом особам: росіянину, іранцю, азербайджанцю, киргизу, сирійцю та грузину. Я абсолютно не маю застережень до національності нових громадян України, але... Чим викликаний такий поспіх, що дане питання випередило будь-які ухвали з питань національної безпеки, оборони, міжнародної політики, більшість кадрових рішень тощо? Можу припустити, що рішення про чотирьох осіб, відзначених у першому пункті, готувала ще минула адміністрація. Але ж ви так кляли Порошенка за його останні укази, то може вартувало все те, що при ньому готували, ще раз перевірити. Зокрема в світлі нового Закону України про державну мову. Я дуже сумніваюся, що перелічені особи відповідають нормі закону про знання державної мови, як неодмінної вимоги для набуття громадянства. Під час правління Петра Порошенка цього законодавства ще не було, а зараз є. Може цих осіб так поспіхом підгребли й неочікувано для них самих ощасливили, тільки щоб розмити скандальний пункт про повернення нашого паспорта Саакашвілі?
І ще одне: Зеленський в інавгураційній промові клявся, що буде надавати громадянство представникам української діаспори. А поки ощасливлюють зовсім інших людей. Мабуть там є законні підстави, але наскільки послідовніше було б спершу виконати обіцянку хоча б щодо однієї особи з численних українців та кримських татар, які вже тривалий час чекають на отримання українського паспорта. Адже діаспора в нас є не лише в США чи Канаді, але й у бідних або авторитарних державах, звідки українці втікають додому й нині роками чекають на такий рідний паспорт. Можна було й оперативно переглянути справи ряду колишніх добровольців-іноземців, які зараз продовжують воювати в українській армії і також мають проблеми з отриманням громадянства.
2. Щодо чотирьох осіб з пункту першого указу. Це люди нікому особливо не відомі й не публічні. Але щодо них застосована формула: "осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України". Я трохи часу потратив, гуглячи їхні прізвища. Крім коментарів про цей указ, нічогісінько. У чому наш державний інтерес? Не уявляю. Я готовий повірити, що у нових українців є формальне право на громадянство згідно норм Закону про громадянство, хоча може не бути нині вже необхідного знання державної мови. Хоча запросто може бути й якась корупція. Ми цього не знаємо. А такий поспіх дуже насторожує. Тим більше, що стаття, за якою надають громадянство представникам країн, які переважно належать до так званої групи ризику, зовсім незрозуміла. Чому український інтернет нічого не знає про людей, які становлять державний інтерес для України?
3. А тепер переходимо до п.2. І тут уже пісня, точніше - пісня про корупцію та зловживання (чи підозра щодо таких мотивів). Чому дозволяю собі такі жорсткі твердження? Бо люблю копирсатися в деталях. Якщо особи з п.1 імовірно належать до тих, які пройшли тривалу процедуру набуття прав на громадянство (що теж не факт), то тут задіяна ексраординарна процедура. Цитую: "Прийняти до громадянства України як особу, яка має ВИЗНАЧНІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД УКРАЇНОЮ, АЛЬТУНСІ Тамера Мохаммеда Маджеда, 1972 року народження, уродженця Сирійської Арабської Республіки, який проживає у місті Одесі. Знаєте, що це означає в перекладі з офіційної мови на людську? Що пан Альтунсі не має жодної підстави для набуття громадянства згідно Закону про громадянство. Але він здійснив або має здійснити якісь такі видатні дії, без яких Україні ну ніяк не можна обійтися. І тому президент користується своїм правом у особливо важливих і навіть критичних ситуаціях надавати громадянство певним унікально значимим особам. Це дійсно право президента. Ним користувався й П.Порошенко. Тоді це були переважно кандидати в члени уряду чи організатори певних реформ.
А кого вирішив завести в наше громадянство Зеленський? Особа Тамера Мохаммеда Маджеда Альтунсі відображена в інтернеті. Але про кожну особу, яка хоча б щось знакове зробила, ми нагуглимо тисячі повідомлень з різними публікаціями про його видатні дії. Чим відомий пан Альтунсі? Він продає в Одесі килими й іншу подібну текстильну продукцію, а також напої (алкоголь?) і тютюнові вироби. На підтвердження наводжу скріни деяких витягів з реєстрів, які з легкістю нагуглив за лічені хвилини. Я не заперечую, торгувати килимами та іншими товарами й здобувати за це належний прибуток - річ похвальна. Хоча торгівців алкоголем і цигарками в нас і своїх забагато. Те, що сирійський громадянин торгує й заробляє в Україні - абсолютно нормально й добре. А оскільки фірми, пов'язані з паном Тамером, зовсім непогано сплачують податки (теж відшукав цей факт в інтернеті), то честь йому й хвала. Можливо, колись проживши в Україні належну кількість років, та відповідаючи вимогам закону, він теж мав би стати українським громадянином. Але ж Зеленський не став очікувати настання таких обставин, а надав пану Альтунсі громадянство за (цитую): "визначні заслуги перед Україною"!!! Торгувати килимами - це і є оті "визначні заслуги"? Чи це все ж корупція?
Не нужно меня обижать, я девочка ранимая, чуть что-сразу в слезы… а потом с заплаканными глазами так сложно понять кому попадаешь лопатой по голове…
Дякую всім. Було весело! (с)
|
|