m.dreval :SergM :Щоб з нього отримати вино, треба як мінімум провести витримку і тільки потім розлити. Можливо деякі для здешевлення не заморочуються и використовують виноматеріал відповідної якості (практично ординарне вино) просто для розливу.
Ординарные - это вина, потребляемые в следующем году после года их выработки без выдержки. Марочные высококачественные вина вырабатываются из определенных сортов винограда и выдерживаются в дубовой таре не менее 1,5 - 2 лет, считая с первого января следующего за урожаем года.
І що Вас не влаштувало? По суті ординарні вина не проходять "правильну" витримку у дубовій тарі, але вони проходять технологічну витримку згідно з процесом. У пляшці теж відбувається витримка, але вона не сильно впливає на кінцевий продукт.
m.dreval :Ордиинарное вино - это тоже качественное вино!!!! Делается оно с аналогичного по качеству виноматериала, что и выдержанное или марочное вино. Иной раз это виноа из одной и той же бочки. Зачастую, большую часть, произведенного вина, предприятие продает на следующий год как ординарное, и небольшую часть оставляет на выдержку, авось сильно подорожает.
З чим саме суперечка?
m.dreval :Теперь насчет Украины. Не нужно искать здесь зраду и гнать на государство, что оно оставляет этот вопрос за вниманием.
Нажаль зараз якісних напівсухих мало – усе стало з додаванням виноградного соку. Немає контролю походження та відповідності. Асортимент впав (особливо коли Укрвино з'їли) і тому подібне – це функції держави.
m.dreval :В Украине нет достойного виноматериала, чтобы сделать дорогое выдержанное вино, способное конкурировать с Францией. Италией и Испанией.
Ой. А як тоді бути з міжнародним визнанням ще з часів СРСР чи снобізм присутній?
Те що французи не розуміють інших вин окрім сухих, не означає того, що інші вина не мають свою якість. Італія, Франція, Німеччина зберегли свої ендемічні сорти і мають історію виноробства. Тим не менш у погані роки їм сильно перебив бізнес як Новий Світ (типу Чилі), чи ПАР так і інші.
Ми не можемо конкурувати, бо немає такого виробництва і відповідної культури. + Немає відповідного споживання, яке б могло підтримувати + наші "винороби" женуться за копійкою, хоча ще є пристойне. До того ж вино – продукт місцевості, і як ти не женись за якістю, все йде від природи – треба розвивати виноробство, пробувати, а не дерибанити землі.
m.dreval :Как бы не тужились французы в Одесской области и сколько бы лозы не садили - больше, чем ординарное вино здесь не получится. Потому как и климат не тот, и почвы не совсем подходят. Винзаводы могут производить в Украине выдержанные марочные вина. Но, увы, это вино будет классным и ценным только для внутреннего потребления.
Якісні сухі вина у нас можуть дававти степовий Крим та Закарпаття, одеський регіон в силу особливостей дає специфічний продукт, хоча Коблево потенційно цікаве.
Проблема французів усе та ж що і за царя у Криму – вони хочуть в Україні зробити французське вино – замість того щоб робити українське.