Шкодчук
Українець
Повідомлень: 12 132
Приєднався: Oct 2008
Київ, Кинь-Ґрусть урочище
1,6 тур бо ...
|
22-03-2018 05:37 RE: Украина. Шаги к восстановлению и процветанию
|
"План Маршалла" на фінішній прямій: що потрібно зробити Україні
Автор: Андрюс Кубілюс,
колишній прем'єр-міністр, а нині депутат парламенту Литви,
один з авторів "плану Маршалла для України".
Добра новина для України: план її підтримки, який ще називають "планом Маршалла", може почати працювати вже до середини наступного року. Навіть більше, зараз для України відкрилося вікно можливостей – мабуть, ймовірність успішного результату сьогодні є великою, як ніколи раніше.
Втім, є і погана новина – це вікно можливостей скоро закриється. Якщо до середини року переговори про підтримку України не досягнуть успіху, це питання може бути заморожене надовго...
...
Втім, не варто розраховувати на успіх без зусиль з боку України. Що необхідно зробити Києву, причому – в максимально стислі терміни?
В першу чергу, вирішити проблему так званих "старих грошей". Йдеться про кредитні лінії, відкриті для України, які не використовуються Києвом ефективно.
Від 2014 року для України було відкрито кредитних ліній на суму близько 7 млрд євро. Йдеться про пільгові кредити різних міжнародних фінансових структур, спрямованих на реалізацію проектів, які здатні істотно прискорити українську економіку.
Однак із цих коштів Києвом було освоєно трохи більше 1,5 млрд євро. Виходить, що понад 5 млрд євро фактично "зависли в повітрі".
І це дуже серйозна проблема. Проводячи консультації з урядами та міжнародними організаціями, ми регулярно чуємо запитання: навіщо Україні нові кошти, якщо вона не здатна освоїти вже надані?...
Упевнений, без вирішення цієї проблеми не варто розраховувати на схвалення "плану Маршалла".
Навіть більше, цю проблему необхідно переважно вирішити, бажано до конференції в Копенгагені. І вже точно – до саміту "сімки".
Як це можна зробити? Україна повинна показати свою здатність "освоювати" такі великі кошти.
З нашого досвіду, найкраще зробити це, створивши спеціальне агентство, ніж засобами діючих відомств. Саме так вчинила Литва на початку 2000-х, коли напередодні отримання членства в ЄС отримувала масштабні європейські субвенції. Також потрібен список пріоритетних проектів.
Цю ідею ми зараз обговорюємо з командою прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, і вже отримали його попередню згоду.
Звичайно, не можна і думати, що за кілька місяців Україна зможе вирішити проблему "старих грошей". Однак нове агентство (чи безпосередньо уряд – це питання має лише технічний характер) може і повинне надати чіткий план виконання проектів, на які вже виділено кошти.
Паралельно Україна має показати, що вона здатна ефективно втілювати в життя важливі реформи. Це є другою важливим умовою для того, щоб увесь план був затверджений.
На що натомість може розраховувати Україна? Швидше за все, до середини року може бути прийнято пакет умов, виконання яких за рік дозволить розраховувати на отримання нових грошей.
Якщо Україна виконає ці умови, виділення коштів може початися з кінця 2019 – початку 2020 року.
Виходячи з останніх тенденцій, можна говорити про відкриття пільгових кредитних ліній в розмірі 5 млрд євро на рік.
Цих грошей має вистачити для прискорення української економіки. При цьому гроші можуть надати як ЄС, як міжнародні фінансові інституції, так і інші країни, в тому числі США...
...
Под Киевом открыли пекарню, где будут работать люди с синдромом Дауна
В Броварах под Киевом открыли пекарню, где будут работать люди с синдромом Дауна. И пока в мире это распространенная практика, в Украине таких проектов единицы.
Идея открыть социально полезный бизнес пришла родителям солнечного мальчика. Поняв, что в будущем их сыну будет негде работать, решили самостоятельно создать рабочее место для него и его одноклассников...
Вічна пам'ять Героям...
(Востаннє це повідомлення було змінене: 22-03-2018 05:51 Шкодчук.)
|
|