Центр протидії корупції подав в суд на Кабмін за незвільнення Насірова
Громадська організація "Центр протидії корупції" подала на Кабінет міністрів України в суд за незвільнення усунутого від виконання обов'язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Про це повідомила прес-служба організації. "Перебування на посаді держслужбовця такого високого рангу з подвійним громадянством неприпустимо і грубо порушує закон. Кабмін був зобов'язаний звільнити Насірова відразу, як стало достовірно відомо про наявність у нього паспорту Великої Британії.
Пройшов майже рік із моменту обнародування цієї інформації, але уряд досі не звільнив Насірова, який продовжує й надалі впливати на своїх підлеглих і процеси, що відбуваються в ДФС. Нам незрозуміло, чому Кабмін уже рік порушує закон, не звільняючи Насірова", - йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, перше засідання суду у цій справі призначено на 30 січня.
....
У Верховній Раді зареєстрували законопроект №7499, яким депутати хочуть “вбити” кримінальну відповідальність чиновників за незаконне збагачення.
Такий законопроект ініціювали народні депутати Владислав Данілін та Олександр Кірш (Народний Фронт), Геннадій Чекіта та Андрій Шинькович (БПП).
Депутати від правлячої коаліції пропонують звільнити чиновників від відповідальності за набуття або передачу іншим особам статків, походження яких він не може пояснити. Натомість, притягти потенційного корупціонера до відповідальності можна буде лише, якщо майно придбано незаконно.
“Зараз чиновника чекає покарання від двох до десяти років позбавлення волі за придбання, наприклад, автівки, вартість якої не відповідає офіційним доходам його сім′ї. У цьому і полягає злочин незаконного збагачення — пояснює Олена Щербан, керівник юридичного відділу Центру протидії корупції. — Натомість, законопроект пропонує встановити відповідальність чиновника виключно за незаконне набуття майна — наприклад, без належної угоди або довіреностей від власників майна. Таким чином, придбання державними службовцями чиновниками автівок та квартир, що коштують у сотні разів більше їх офіційного заробітку, якщо це зроблено офіційно, скажімо в автосалоні — не передбачатиме кримінальної відповідальності, якщо законопроект буде ухвалено парламентом”, — додає вона.
Крім того, законопроект №7499 також легалізує приховування корупційного майна чиновників через оформлення його на третіх осіб. За нинішнім законодавством чиновника чекає відповідальність навіть у разі, якщо він “запише” власну дорогу нерухомість на родичів, скажімо, тестя чи сестру, але залишатиметься її фактичним власником. Якщо законопроект №7499 буде ухвалено, популярна схема приховування дорогого майна чиновників буде легалізована, а конфіскувати таке майно стане неможливо.
Таким чином, законопроект №7499 повністю знищує відповідальність за незаконне збагачення. Адже ідея цієї статті Кримінального кодексу в тому, що сама по собі сама по собі наявність у чиновника статків, які не відповідають його офіційним доходам — це пряма ознака корупції, а отже — самостійний злочин. Саме криміналізація незаконного збагачення мала забезпечити швидку ідентифікацію і покарання корупціонерів.
Ухвалення цього законопроекту призведе до закриття сотень гучних кримінальних справ.
....