У Києві затримали псевдоактивістів, які шантажували забудовників
КИЇВ. 26 жовтня. УНН. Правоохоронці задокументували факти системного вимагання від забудовників коштів за неперешкоджання їхній законній діяльності.
Зокрема, псевдоактивісти в одного з них вимагали та одержали 200 тисяч доларів США. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції, передає УНН.
Група осіб позиціонувала себе як представники громадської організації, що відстоює начебто інтереси мешканців. Алгоритм дій був досить простим. Вони обирали об’єкт забудови на території Києва й області та влаштовували протестні акції.
"Потім у приватній розмові з власником комерційної структури зловмисники висували єдину вимогу: підприємець сплачує їм кошти, а вони, в свою чергу, припиняють чинити будь-які перешкоди. У разі відмови зловмисники збирали групу громадян для протесту, які називали себе мешканцями певного району. За потреби – влаштовували навіть сутички.
Крім того, надсилали запити до всіх державних інстанцій та позивалися до суду про незаконність будівництва. Насправді ж компанія мала весь пакет дозвільних документів. Вищевказані протиправні дії не припинялися, поки фігуранти справи не отримували визначені ними суми коштів", - розповіли у поліції.
Правоохоронці встановили всіх організаторів та учасників злочинної групи. Ними виявилися жителі столичного регіону. Поліцейські задокументували і факт вимагання та одержання від одного із забудовників 200 тисяч доларів США.
У середу 25 жовтня працівники Департаменту, ГСУ Нацполіції за участю спецпідрозділу КОРД затримали учасників злочинної схеми під час одержання від забудовника 200 тисяч доларів США.
Поліцейськими проведено низку обшуків, під час яких вилучено грошові кошти, зброю, печатки, "чорнові" записи.
Кримінальне провадження відкрито за ч.4 ст.189 (вимагання) КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Гройсман «сідає на трубу». Уряд готує новий удар по главі «Нафтогазу» (ДОКУМЕНТ)
Кабмін забирає у «Нафтогазу» управління газотранспортною системою, а главу компанії вимагають притягнути до відповідальності
Багатомісячний конфлікт між главою уряду Володимиром Гройсманом та топ-менеджером НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим вийшов на новий виток. Уряд готує рішення про передачу газотранспортної системи «Укртрансгазу» від «Нафтогазу» собі в управління. Такий крок позбавляє НАК доходів від транзиту, які нині оцінюються в $2,5-3 млрд на рік, що суттєво підкошує фінансові можливості «Нафтогазу».
Чергову атаку на Коболєва у Гройсмана готували більше місяця. Щоб оформити пропозицію перепідпорядкування «Укртрансгазу», раніше було створено міжвідомчу комісію з розслідування причин провалу відділення функції транспортування газу від інших видів діяльності «Нафтогазу» (анбандлінгу). Виконання цього зобов’язання очікує від Києва Європейська комісія. І саме цим вдало прикриваються противники Коболєва.
А судді хто?
Важливо відзначити, що до складу міжвідомчої комісії, яка ухвалює вирок «Нафтогазу» та Коболєву, входять міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, а також
його заступник Ігор Прокопів. Саме ця фігура перебуває на вістрі запеклого конфлікту між прем’єром та главою НАК «Нафтогаз України».
Прокопів - екс-керівник «Укртрансгазу», якого часто в пресі називали «менеджером Фірташа». На початку року Андрій Коболєв звільнив Прокопіва з цієї посади, звинувативши в корупції.
Такі дії очільника «Нафтогазу» за підтримки незалежних членів наглядової ради - йшли в розріз планам прем’єра Гройсмана, який на той момент зблизився з Прокопівим, і його відповідь не забарилась. Прем’єр домігся збільшення кількості своїх представників у спостережній раді НАКу. Та особливим ляпасом главі НАКу стало призначення звільненого Ігоря Прокопіва на посаду заступника міністра енергетики і вугільної промисловості, який тепер фактично від імені уряду курує питання нафти і газу.
Усе це означає, що пропозиції комісії з розслідування причин провалу розмежування функцій «Нафтогазу», скоріше за все, таки буде реалізовано урядом.
Згідно з документом, який є в розпорядженні «Главкома», уряду запропонують застосувати і персональні санкції до самого Коболєва:
...
...Аналіз стратагії Нафтогазу Інститутом економіки та прогнозування НАН України, за участі фахівців з Національного інституту стратегічних досліджень...