TEZEY :[...] повірте моєму життєвому досвіду - у разі, якщо десь винекне серйозна аварія , і буде велика проблема - то (як і завжди у нас ) це буде вирішуватися за бюджетний кошт на рівні району області і т.д. і всі будуть говорити ой який мер, чи губернатор молодець - врятував людей від холоду. І ніхто і не згада що роками платив "дяді" за те щоб він не допускав аварій а вразі винекнення миттєво їх усував.
– Це улюблений коник. Як і "я за вас свою роботу робити не буду", "я виконав свої обов'язкі – слава мені" тощо.
Примат :Они разделили на две составляющие, что позволило бы уйти отсюда монополиста, а сделать рынок сбыта газа конкурентным. Я это уже писал. Но раз вы задаете такие вопросы, то вы сути не понимаете. Объяснять людям, которые привыкли, что везде и в них должна быть одна цена очень трудно. Люди не понимают, что такого быть не может, цена зависит от того , сколько необходимо понести затрат, чтобы доставить газ именно в твой населенный пункт. В такси цена разная в зависимости от пробега, но нам предлагают схему оплаты в метро.
Ну, давайте подумаємо:
До села на 1000 людей йде газогін середнього тиску, а далі є хутір де проживає 10 пенсіонерів – як Ви будете виводити їм суму, у тому числі з огляду на те, що пенсіонери мають мінімальну сільську пенсію?
По-друге, у великих обсягах завжди легше взяти за основу усереднену оцінку ніж дотошно обраховувати кожен погонний сантиметр труби.
Держава має забезпечувати певну соціальну рівність, у тому числі і тим, що і люди у селі і на хуторі мають мати доступний газ.
А конкуренцію можуть зробити штучну і на мережу на яку з головою хватало 2 аварійки одного постачальника можуть приписати скажімо вже трьох, кожен з яких для забезпечення безаварійності так само буде утримувати 2 аварійки і брати за це гроші (в тому числі для Лендкрузера директора) – множимо на 3 витрати, які будуть покладені на населення.
Весь світ зараз живе на укрупненні, бо тоді частину витрат можно просто не робити. І в нас вже була державна мегасистема, яку подерибанили задля своїх приватних інтересів, хоча її просто треба було зробити ефективною та прозорою. Так, частину її варто було приватизувати бо конкуренція там важлива і доречна, а ось шляхи, залізниці, газо- та електропостачання – зовсім ні. – Монопольний опт мав би залишитись за державою, а щось часткове можна було б віддати під конкуренцію або просто виділити у окрему структуру (бо у великій намутити легше).
TEZEY :Тот же глава уряда вчеоа сказал, что цена итоговая не должна быть выше. Ну как же не должна, если до этого была средняя цена, как средняя температура по палате. Сейчас кто-то будет платить больше, кто-то меньше, а средняя да, останется такая же.
Взагалі на великих обсягах йде дуже гарне усереднення, а значить у підсумку те що йшло у тарифі легко виноситься з рівняння і не повинно впливати на суму. Мало того – обслуговуваня ведеться на території України а газ (ціна) – імпортний. Тому якось дивно коли при зміні ціни на газ у $ чи при зміні курсу змінюється вартість обслуговування газогону, бо вона закладена безпосередньо у його вартість як тариф.
Примат :И что за двойные стандарты, электроэнергия для юридических потребителей имеют разную стоимость по областях, а газ одну?! Что за двойные стандарты?
Обленерго чиї? + Споживачі що розташовані ближче до генерації менше спричиняють втрат у мережі. Також юридичні особи зазвичай споживають набагато більше від населення, яке якраз з 9 до 18 на них працює.
Трубу не давало так приватизувати законодавство – мали б аналогічну картину.
Примат :Вы определились, а то шарахаетесь со стороны в сторону. В нужно определить принцип, и если уже приняли его, то использовать этот единственный подход везде.
Принцип тут один – багаті багатіють. РЛ вже викупляв 100% експортного перетину електропостачання, тобто ставав монополістом з експорту електроенергії – цікавий хід? – Це при тому що принципво надлишковою є електроенергія ДП НАЕК "Енергоатом"...
Шкодчук :SergM :Шкодчук :А чому гривня не падає?
А Ви подивіться який тепер курс до рубля... Вже 1:2, а було 1:3...1:4.
Тобто індикативно в нас також мала б піднятися гривня, але...
Беру за індикатив долар.
Щодо рубля - в курсі. Але, наприклад, якщо уругвайський песо за цей період до долара піднявся в два рази, яке це відношення до України має?
Може, там золота викопали 10 тонн...
Ні – Ви дивитеся на курс долара, тому індикативом має бути щось подібне, споріднене, близьке...
Також індикативом може бути сам курс, якщо він не пов'язаний з якимись зовнішніми чинниками – як була глобальна проблема у 2008-му то курси обвалилися (у нас глибше), потім вони майже повернулися до первісного стану, а ми – ні (бо комусь це було вигідно). – У РФ курс долара падає з листопада... і це значить що вони щось роблять з ним.
Також нажаль наша економіка ще досить сильно пов'язана з РФ і стан її розвитку десь подібний (у них перекос за експортними надходженнями від нафти та газу).
По-друге – якщо вони під санкціями укріпили рубль, то...
По-третє – є конкретні економічні чинники курсу і якщо з цим керівництво країни нічого не робить, то...
По-четверте мені подобається історична прив'язка гривня = 4 рублі