(30-03-2017 19:59)m.dreval : А до чого тут банківські відсотки? В Чехії крона стабільна уже багато років, та до того ж, схильна до дефляції.
До того, що пересічний українець не може взяти позику у банку на каналізацію на 10 років тому жо через десять років йому потрібно віддати весь будинок зі всім гавном, що скопилося в душі, так як відсотки у нас грабіжницькі. Тому вимушений викласти із своєї кишені всю суму і за раз.
(30-03-2017 19:59)m.dreval : А в Україні 250 тис гривень, еквівалент 50 тис доларів, взяті у кредит в 2006 ррці, через 10 років, в 2016, перетворилися на 10-ку баксюків. То під який відсоток повинні працювати Українські банки?
не буду згадувати, що переважна більшість людей брали кредити в долларах і скільки банки і чого конфіскували від кінця 2008 до нашого часу.
(30-03-2017 19:59)m.dreval : І до чого тут змішувати все ів одну купу?
Селяни зібралися, вклалися грошима, газифікували свое село та свої будинки. Тепер не будуть мати мороки з балонами. А коли прийде час свою нерухомість продати, в об'явах на продаж, будуть писати "будинок газифакований", та просити за нього дорожче. Чи не так?
І чому платити за те, що чіясь нерухомість стала дорожче, повинен постачальник послуги?
Для початку я за свої кошти будував свій будинок, водогін проводив чи каналізацію. Сам платив за оформлення землі і будинку. На неугіддях. Від країни навіть не очікував допомоги. При ціні на газ в 17 копійок розраховував на "не мати мороки з балонами" за півтора тисячі долларів. Будинок покищо ну зовсім не збираюсь продавати - до газифікації в долларах він коштував у двічі дорожче ніж сьогодні. Кого просити і для чого так і не зрозумів - я не торгую нерухомістю.
(30-03-2017 19:59)m.dreval : І що? З цього приводу українська працююча молодь, з податків якої виплачується пенсія, повинна платити більше ніж чеська?
А пам'ятаєте, скільки тут було скиглення, коли уряд вводив мінімальну зарплатню у розмірі 3200 грн. В Чехії мінімальна - 11 000 крон. Різницю в податках з 3200 та 11000 відчуваєте? От Вам і звідки пенсії в 50 доларів.
Я про пенсійний вік у Чехії від 67 років при середній тривалості життя у 78. У нас на мізерну пенсію нема коли і кому жити хоча і умови праці у багатьох були надто важкими і стаж у 50 років не диковинка - це все пенсійний фонд країни, який постійно розкрадали а хто розраховується?
Я ще міг би зрозуміти людей, яким союз виділив безкоштовні квартири, підвели газ, світло, тепло, воду, каналязацію років 30-50 назад. І тепер вони обурені, що їм ніхто не ремонтує те, що впало з неба.
Я на неугіддях будував будинок, все за свої кошти і при постійних бюрократичних "палках в колеса", все - і світло і газ і воду і все без позики за свої власні ще авансом перераховані кошти. Причому на водогін не тільки від вуличної труби до будинку але й від водокачки до водонапорної башти 2 км проклали нові труби частиною населення включаючи і канаву і труби і насос.
По газу ще цікавіше: напевне Ви навіть не уявляєте який об'єм роботи був виконаний за наші кошти, щоб газифікувати будинки. І після всього ціна на газ по факту виросла рівно у 40!!! разів а ціна на будинки впала вдвічі. Роками не іздили на відпочинки і багато в чому сім'я собі відмовляла. А сьогодні нам пропонують платити за транзит газу по моїх трубах і моєму лічильнику? А якщо не користуєшся плати за "простой", а завтра за "ложний визов" - нічого не нагадує?
І що тут не зрозуміло: чим більше заплутана схема оцінки вартості, включаючи субсидії, тим більше корупційна складова у цій сфері. Невже так важко привязати відшкодування ціни на газ у відсотках до кількості спожитого газу? Одним явно не хватає виділених кубів і іншим надлишок.