(29-07-2015 16:49)Ramires : Пеця кстати 03.07.2015 дал силовикам ДВЕ недели, чтоб решить вопрос с незаконной добычей янтаря. Кто видит результаты ?
СБУ перекрила канал незаконного постачання бурштину в Китай
11 липня 2015
СБУ спільно з прикордонниками перекрила канал незаконного вивезення бурштину в Китай, що контролювався працівниками Одеської митниці.
Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.
Одним з організаторів угоди був співробітник управління аналізу ризиків та протидії митним порушенням Одеської митниці. Використовуючи службове становище, він організував незаконне вивезення великої кількості бурштину з території України через пункт пропуску "Аеропорт "Одеса".
Янтар вивозився партіями по 100-200 кілограмів кілька разів на тиждень, переважно громадянами Китаю. "Митник" забезпечував їм безперешкодне проходження митного та прикордонного контролю за винагороду в розмірі 130 доларів за кілограм.
У ході спецоперації співробітники СБ України затримали громадянина Китаю, який за сприяння митника намагався незаконно вивезти з України 80 кілограмів бурштину.
Слідчі дії тривають.
ДПСУ: На Житомирщині та Волині знайшли 4 місця видобутку бурштину
18 липня 2015
На території Житомирської та Волинської областей виявлено 4 місця незаконного видобутку бурштину в районах н.п. Володимировець, Дубровиця, Устинівка та Обище.
Про це повідомили у Держприкордонслужбі.
"ДПСУ залучила до моніторингу ділянок можливих місць незаконного видобутку "сонячного каміння" малу авіацію. В рамках спільної спецоперації "ЗУБР-2015" та оперативно-профілактичних заходів "БУРШТИН" обстежено 373 км тилових ділянок прикордонних контрольованих районів Луцького та Житомирського загонів", - йдеться у повідомленні.
Наразі триває перевірка та встановлення осіб, які причетні до протиправної діяльності.
Проведено документування місця незаконного видобутку бурштину та направлено повідомлення до взаємодіючих органів. На даному напрямку виставлено додаткові прикордонні наряди.
Міністерство екології та природних ресурсів призупинило видачу погоджень на видобуток бурштину
17 липня 2015
Про це на прес-конференції розповіла заступник міністра екології Світлана Коломієць, повідомляє "Укрінформ".
"Видача погоджень надання надр в користування - це ще не видача ліцензій. Ті документи, які видаємо ми, не надають право на розробку родовищ. Ми не припиняємо видобуток (бурштину). Просто не розглядаємо питання видачі погоджень, доки не будуть створені законодавчі, прозорі умови для ведення цієї діяльності", - сказала Коломієць.
За її словами, міністерство підтримує курс Президента та уряду на легалізацію видобутку бурштину, але водночас враховує і думку громадянського суспільства та профільного комітету ВР.
Окрім того, міністерство відкликало кілька погоджень з тих, що були видані раніше.
"Потрібно законодавчо врегулювати питання видобутку бурштину. У квітні вже був проголосований у першій редакції проект закону про видобуток та реалізацію бурштину. В перший тиждень роботи парламенту восени законопроект буде винесений на ухвалення в цілому. Ми (міністерство) відстоюємо в першу чергу прозорі конкурсні засади надання ділянок для розробки", - наголосила Коломієць.
Водночас вона підтвердила, що малі підприємці, які хотіли б займатися видобутком бурштину, без цих погоджень не зможуть отримати ліцензій.
"Поки що ні, ми хочемо, щоб це відбулося прозоро і конкурентно", - сказала заступник міністра.
Наразі точну оцінку завданої шкоди від нелегального видобутку міністерство, за словами Коломієць, дати не може, а для вирішення проблеми відновлення земель шукає кошти.
"Держава не має фінансування, щоб проводити ці роботи. Це дуже високовартісні роботи. З громадськими активістами ми обговорювали ідею створення місцевого екологічного фонду і закріплення цього на рівні закону. Компанії, які будуть отримувати в подальшому ліцензії на розробку надр, будуть сплачувати якийсь відсоток до цього, і ці кошти можна буде спрямовувати на відновлення регіону", - сказала Коломієць.
На «Бурштині України» новий керівник
10 липня 2015
Попри протести, очолює підприємство тепер Дмитро Тяглій.
Вже більше року на державному підприємстві «Бурштин України» немає директора. Обов’язки виконували кілька осіб, востаннє — Орест Жеребецький. Державна служба геології та надр України мала провести конкурс і призначити директора, проте натомість поставила нового в.о. — Дмитра Тяглія.
У червні, коли начальник служби намагався представити колективу «Бурштину України» нового керівника, працівники не впустили киян на підприємство, бо вимагали не нового виконувача обов’язків, а призначення директора. Проте пану Тяглію таки вдалося досягти згоди і тепер він працює в офісі «Бурштину України».
Дмитро Тяглій раніше був керівником дирекції оброблення та перевезення пошти на «Укрпошті».
ps
Дерикторіада "Бурштин України" в Рівному або шабаш продовжується
19 червня 2015
Вже більше року на Рівненщині триває війна за бурштин. «Сонячний камінь» приваблює багатьох, і тому не дивно, що єдине державне підприємство «Бурштин України», що у Рівному, опинилося в центрі уваги...
зовсім свіже..
На Рівненщині - збройний конфлікт між силовиками та видобувачами бурштину
29.07.2015 21:53
У місті Дубровиця Рівненської області розпочався конфлікт між місцевими мешканцями, які займаються нелегальним видобутком бурштину, та силовиками.
Про це INSIDER повідомила рівненський волонтер Вікторія Шинкаренко.
За її словами, співробітники СБУ затримали кількох місцевих, які нелегально видобували бурштин. Старателям на допомогу вийшло близько двох сотень "колег", пише УНІАН.
Співробітники СБУ викликали Нацгвардію, після чого почалася стрілянина гумовими кулями та були застосовані світлошумові гранати.
Наразі натовп перемістився до будівлі райдержадміністрації міста Дубровиця.
В результаті подій двоє осіб постраждали внаслідок розривів гранат. Ще 4-х "активістів" затримали правоохоронці.
Експрес онлайн