"во-вторых: тут уже неоднократно писали что в гривне никто не давал в то время Hello! вернее давали, но только "своим""
------------------------
не знаю кому не давали, якщо людина обходила 5-6 банків то могла отримати кредит в гривні, однак всі шукали де найменша % ставка, а вона була по спадаючій: гривня, долар, євро, франк.
тому народ і рахував що найкраще брати в валюті, тим більше на той час широко практикувалась практика привязки з/п до валюти. тобто кожен хто отримував з/п в валюті був свято переконаний що така тенденція буде продовжуватись весь термін на який брав кредит, в гіршому випадку в найблищі 5-10 років, однак ніхто нехотів розуміти що в нас курс гривні був штучно привязаний до політики, і замість того щоб робити плавну девальвацію гривні її завжди намагались тримати штучно від виборів до виборів, незважаючи на те що була фактична інфляція, тобто кожен рік гривня мала девальвувати на хочаб на рівень інфляції, але ж ні, всі в нас розумні і свято вірять в те що долар буде по 5, по 8 і так буде від нині і в найблищі віки. Особливо коли ще почитають про такий вагомий індекс "Big Mac".
Так само рахували що місячний платіж в валюті був меншим ніж в гривні, тому одні брали валюту бо так були менші місячні платежі, для інших це був єдиний вихід отримати кредит, бо інакше недостатньо було доходів, які декларувались перед банком.
Тому низька ставка по валютних кредитах це і є плата за можливий ризик інфляції.
Ризики повинні поділити банки і позичальники.
Позичальник повинен відповідати тільки заставленим майном, тоді банки будуть краще оцінювати фінстан позичальника, і небудуть видавати кредити на Ланос з нульовим внеском і видачею ще кредиту для реєстрації і ДАІ і сплату КАСКО бо дитя принесло довідку що воно відпрацювало 6 міцяців і мнить себе нев...бенним менеджером, але попри те не змогло зібрати грошей на первинний внесок в розмірі хочаб 20-30 %.
Те саме стосується покупців квартир, землі, котеджів, які незадумуючись брали кредити в валюті з вірою в те, що як незможуть платити по кредиту, то продадуть нерухомість/землю і ще зароблять, Іпотека кредитувалась з початковим внеском від 10%.
Неправильна оцінка платоспроможності позичальника банком, а також оцінка своїх можливостей позичальниками призвели до того що маємо - кредитний майдан.
Саме різке зниження порогу і легкодоступність кредитів призвели до стрімкого росту вартості нерухомості. Тобто банки самі спровокували ріст цін на нерухомість, а також сформували суменівної якості кредитні портфелі.
Як наслідок, первинне замороження кредитування осінню 2008 року, зупинило подальший ріст цін на нерухомість, а подальше його вяле відновлення і протверезіння, а тепер і повна зупинка, призвели до коригування вартості нерухомості до її фактичних покажників.
"Бачили очі, що купували - їжте, хоч повилазьте!"
Українська народна притча:
Голодний циган,грошей у нього було мало
а їсти хотів дуже.От купував на базарі все що
найдешевше і багато.
А найдешевшим був хрін.Їсть він той хрін
а він його пече,з очей сльози течуть рікою,а він його
всеодно їсть /не пропадати ж добру/ і промовляє-
Бачили очі, що купували - їжте, хоч повилазьте!
Tour 1.9 agr
(Востаннє це повідомлення було змінене: 30-04-2015 15:26 YURIY-KI.)
|