Медведь :1. Вы пожалуйста не путайте! Это пример не из той области. Тут как раз действует другая сила, - сопротивление качению. И если говорить о ней, то да!, чем шире резина, тем сила сопротивления больше! НО мы здесь говорим о проходимости, а не о излишней нагрузке на мотор и как следствие ухудшения динамики или о накате!
3. Здесь Вы привели правильный пример на примере зимней обуви, именно это я и пытаюсь Вам доказать, - чтобы лучше держаться на снегу, - площадь соприкосновения должна быть больше! А вот почему в обуви 46 размера мне будет хуже на гололеде чем в обуви 40го мне не понятно...
Тут можно привести другой пример: у Вас есть 2 кирпича по 1 кг каждый, но площадь одного будет 10 кв.см., а площадь другого 20 кв.см. Вы их кладете на рыхлый снег плашмя (т.е. условия эксперимента одинаковы для обоих образцов). Какой из них опустится ниже в снег?
4. Во-первых - не согласен! На 90% авто центр тяжести смещен к передней оси! Над этой проблемой уже много лет борятся инжинеры и лишь немногие на немногих машинах смогли этот баланс создать. Если не прав, докажите мне обратное!!!
Во-вторых - не согласен! На переднеприводных авто (заднеприводные отдельной темой, если хотите) занос задних колес происходит когда инерция бОльше силы трения или "сцепляемости", потому как занос происходит не на ровной дороге, а в повороте. Дальше правильно, - задняя ось ненагружена и когда она идет в занос водитель чувствует через руль, что например при совершении поворота влево машну начинает разворачивать, при повороте вправо машина выравнивается (на примере при заносе задней оси вправо). Т.е. автомобиль в заносе ведет себя с точностью до наоборот и руль в этот момент отзывается, если бы это было не так, то машину из заноса вывести было бы невозможно, и только умелое владение рулем может выровнять машину и придать заданную траекторию движения.
В-третьих описанный Вами случай это уже занос когда оторвались обе оси от трассы, - это уже считается неконтролируемым заносом и на информативность или неинформативность уже роли не играет.
И, к стати, по давлению в шинах: вы видели заезды в песках или экспедиции в снегу на проф. автомобилях? Особенно для песков, - чтобы улучшить проходимость автомобиля там спускают шины на половину, чтобы увеличить площадь соприкосновения . Это кстати еще дедовский способ проехать снег и песок
Біда зі шкільною фізикою...
1. Це Ви щось плутаєте. – Зчеплення забезпечується силою тертя. І я Вам кажу виключно про це.
3. Вам незрозуміло бо погано вчили фізику. Доведіть собі самі.
Для снігу з його опором (міцністтю) потрібно суттєво більшити площу контакту щоби їхати
саме по ньому трамбуючи. Одне і те ж авто затрамбує сніг практично однаково на 185-й та на 205-й гумі, бо ці ~10% (
!, а не 200%) ніяк не наблизять нас до межі міцності снігу, але вони допоможуть 185-й не на пухкому снігу краще зчеплюватись з покриттям (краще продавлять вкатаний, на ожеледиці тощо).
Ось вам снігоходи:
http://autosam.expert-club.com/_ph/57/378653998.gif
http://photo.pravdapskov.ru//upload/news...509402.jpg
http://img1.liveinternet.ru/images/attac...100618.png
– ось тут суттево зменшили тиск та покращили зчеплення з рихлим снігом, але це не про місто. –
Не узагальнюйте некоректно.
4. "Зміщений" це не означає що все погано. 51% проти 49% – теж зміщений, але щоб було суттєво треба приблизно 67% проти 33% чи гірше.
Є такий параметр – навантаження на вісі і там є цікаві цифри. Також є паспортний тиск у шинах, що опосередковано вказує, але можна просто поїхати на ваги.
Це проблема для ралі та спорту – ось там боротьба, бо
авто на межі виборює 0,1 або 0,01 секунди. Мало того – внаслідок однієї керованої вісі та високого ЦМ ідеальні "50-на-50" ідеальні лише у гіпотетичній теорії.
Відповідно до фізики:
Ще раз: занос на усіх авто відбувається внаслідок того, що горозонтальний обертальний момент (який виникає внаслідок повороту та інерції) перевищує силу зчеплення – внаслідок вісь(і) зісковзує(ють).
Обертається будь-який об'єкт навколо ЦМ, але за рахунок його висоти на авто передня вісь навантажується, а задня вісь розвантажується, і тому занос фактично відбувається навколо передніх коліс (якщо зчеплення гарне), а на ожеледиці маємо практично обертання навколо ЦМ, чи на загал комбінацію, коли переважно ковзає задня вісь.
Тертя спокою завжди більше тертя ковзання (а у точці контакту колеса ми маємо тертя спокою поки не почали ковзати).
Тому, якщо у Вас зісковзнула задня вісь, передні колеса Вас про це фактично не проінформують на нормальному цивільному покритті. – Вас проінформує аномальний поворот – коли траекторія відхиляється від очікуваної.
Нагадую, що Ви казали про керованість та ГПК – тому ігнорую чергові міфи.
Також нагадаю, що кермування у заносі переднього та заднього приводу різне, бо розвантажену задню вісь на задньому легко "зірвати" зі стабільної траекторії "перегазовкою" (саме тому я згадував дрифт).
5. Зменшення тиску у шинах дозволяє їздити по неміцним поверхням, що погано передають зусилля колеса. Воно також може підійти і для певних умов на снігу, але
НЕ як універсальний засіб (тобто "завжди і всюди", як у випадку з піском чи гравієм). – Взимку буває ще ожеледиця та вкатаний сніг і зменшення тиску навпаки суттєво погіршить зчеплення (див. п. 1).