Відповідаю обом:
(12-06-2019 17:16)Predator_76 : (12-06-2019 15:42)SergM : ......
Оставлю это без комментариев )))))) ибо, задолбался людям объяснять почему провода горячие а автомат зебест)))) на полторуху 25 ампер))))
(12-06-2019 20:15)VIESSMANN : Основное назначение автомата, защита кабеля.
Для защиты оборудования есть другие виды защит.
У вас есть нагрузка, выбрали кабель и для защиты кабеля поставили автомат. Потом померяли сопротивление петли фаза-ноль и узнали ток к. з. А исходя из этого может еще и занизить номинал автомата прийдется.
1. Якщо ви захищаєте розгалужену (глобальну) мережу (на дуже багато користувачів), то основою вибора автомата захисту дійсно є лише безпека мережі, тобто обмеження максимальної потужності через неї.
Струм КЗ впливає лише на вибір номінала вимикаючої здатності, який
значно перевищує струм вимкнення, при якому має спрацювати захист.
2. Якщо ви захищаєте невелику ділянку з обмеженою кількістю споживачів, то внаслідок того що зазвичай вона невелика і наявні перетини дають більший запас по потужності, автомат захисту завжди буде мати менший номінал ніж спроможна передати мережа – якщо усе прораховано адекватно та вірно. (Там купа речей – селективність, захист розподільчих трансформаторів тощо, що не дозволяє казати в загальному, але правило обмеження максимальної потужності на вузлі діє аналогічно до п.1.)
3. Якщо ви захищаєте певне обладнання, то за правильного його включення і адекватної мережі так само його номінальна потужність гарантовано менша за спроможність мережі, тому автомат захисту може мати суттєво менший номінал і це гарантує ще більшу безпеку і вона скоріше стосується обладнання.
4. Обладнання також може мати додаткові захисти, пов'язані зі специфікою (перегрів, аварійні режими тощо), але це вже мало стосується мережі.
– У цьому переліку кратність перевищення номінального струму, при якому відбувається спрацювання захисту, найменша у 1-му випадку (80%, 100% чи 125%) і найбільша у 3-му (автомати захисту B, C, D – кратність до 5, 10 чи 20 разів).
Питання відповідності автомата захисту і мережі виходить з того, що його номінал не повинен перевищувати спроможність мережі (саме на це натякає Predator_76), але для малих мереж у нормі мережа краща ніж вимоги по навантаженню і тому номінали автоматів зазвичай менші,– з чого випливає, що скоріше захищаємо обладнання.
До речі: бажання мати якісну локальну мережу (наприклад вдома) не так сильно б'є по кишені, тому ми бачимо якісні мідні дроти, перетин з великим запасом, що дає малі втрати, але і струми КЗ ростуть і в результаті треба і більш якісний автомат на кращу вимикаючу здатність і по суті менший номінал автомата (відносно спроможності мережі) щоби він спрацював швидше, бо струм виросте також швидко.